Молитви – Rugăciuni

Акафіст святому Йову Угольському

Кондак 1

Вибраний подвижниче карпатський і істинний пастирю Церкви Христової, твердий стовпе православної віри, блаженний отче наш Йове! Шануємо тебе любов’ю і похвальні пісні приносимо тобі, бо в земнім твоїм життю перебував єси в Христі; в гоніннях, тісноті і скорботах, дякував єси Богові. Не переставай молитись за нас, які виголошуємо тобі: Радуйся преподобний отче наш Йове, землі Карпатської похвало і молитвениче за нас предивний.

Ікос 1

Ангелського образа і постничеського життя від отрочого віку, зі старшим братом твоїм прагнув ти, через цілування хреста це показав єси, Господеві послужити бажаючи, щоб придбати багатство вічне. За це благоговійно виголошуємо тобі: Радуйся, родичів благочестивих чадо боговибране; Радуйся, з молодості ангелськими нравами прикрашений; Радуйся, бо ти возлюбив чисте життя від юності; Радуйся, бо дитинство твоє в богомисленню провів; Радуйся, бо серце твоє від юності до подвижництва схилив; Радуйся, бо з дитинства до молитви і послушності ти був прилеглий; Радуйся, ще в отроцтві до монашого життя ти був спрямований; Радуйся, бо ти волю свою волі Божій підкорив; Радуйся преподобний отче наш Йове, землі Карпатської похвало і молитвениче за нас предивний.

Кондак 2

Бачачи Церкву Православну гониму і розідерту, подібно як ризу Христову від ворогів єретиків і лиходійників, з домашніми твоїми не убоявся сховати в домі вашім істинного пастиря Христової Церкви, ієромонаха Амфілохія, отче Йове з вдячністю виголошуємо Богові: Алилуя.

Ікос 2

Розум богопросвічений маючи від отрочих літ, за спасіння своєї душі помишляючи, серце твоє спрямував єси до небесного і став єси на путь многотрудного і скорбного монашого життя. Ми же, дивуючись з такого твого прагнення до небесного, співаємо тобі так: Радуйся, на промисел Божий всю надію поклав; Радуйся, святій волі Його всього себе покрив; Радуйся, бо заступництво Христове шукав єси; Радуйся, від юноцтва навик єси богоугодженню; Радуйся, бо ти увеселяння світські зненавидів; Радуйся, бо одноліткам твоїм приклад доброзвичайності ти дав; Радуйся, старанний до Бога і Матері Божої молитвениче; Радуйся, чистотою душевною і тілесною ти до Бога піднявся; Радуйся преподобний отче наш Йове, землі Карпатської похвало і молитвениче за нас предивний.

Кондак 3

Силою Вишнього даровано тобі преподобіє, прикрашений був єси довготерпінням, бажав єси від юності Богу послужити. За це в православну Сербію пішов ти, щоб в святих монастирях оспівувати Бога: Алилуя.

Ікос 3

Маючи богоприємне бажання подвизатись в однім з давніх сербських монастирів, путь далекий і багатотрудний розпочав єси. Але випробуваний був єси в цім ділі перепоною і знову, насильно, повернутись спонукуваний був єси. Ублажаючи твоє бажання, співаємо тобі так: Радуйся, рівноангелського подвига ти прагнув; Радуйся, бо цього бажав ти здійснити в православній Сербії; Радуйся, в жертву благоприємну всього себе Богу приніс; Радуйся, образи духовної нищити; Радуйся, життям і подвигом древніх отців поревнував єси; Радуйся, бо початки думок і душевних почутів ти Богу присвятив; Радуйся, бо ти мав Закон Божий на таблицях твого серця; Радуйся, бо ярмо Христове, добре і лехке, на плечі твої прийняти забажав єси; Радуйся, преподобний отче наш Йове, землі Карпатської похвало і молитвениче за нас предивний.

Кондак 4

Буря випробувань не похитнула надію твою на премудрий промисел Божий, коли почав єси многотрудну подорож в сад Божої Матері, в святу Гору Афон, щоби палати духом і оспівувати Бога: Алилуя.

Ікос 4

Почувши про великі подвиги віри і благочестя Богомудрих отців і подвижників святої Гори Афон, рішив єси підчинитись їхньому проводу, але з волі Божої повернувся єси в землю Карпатську. Ми же, величаємо твоє прагнення щоби угодити Господеві і приносимо тобі похвальну пісню: Радуйся, бо ти за ніщо мав єси тлінність цього світа; Радуйся, бо душу твою в небесні обителі спрямовував єси; Радуйся, істинного монашого діяння ревнителю; Радуйся, внутрішнього чоловіка в собі кожній день оновлював єси; Радуйся, цього ради многі скорботи і турботи поніс єси; Радуйся, бо все ради Возлюбившого тебе витерпів єси; Радуйся, подвигів угодників Божих насліднику; Радуйся, чистоти сердечної добрий хоронителю; Радуйся, преподобний отче наш Йове, землі Карпатської похвало і молитвениче за нас предивний.

Кондак 5

Боготкану одіж в святім пострижені, в Троїцькій пустині приняв ти, Йове всехвальний, гарячу молитву виливав єси до Бога щоби зміцнив тебе в монашім діянню, зі всіма інокошановниками оспівувати Бога: Алилуя.

Ікос 5

Бачачи іноки Свято-Троїцького Городиловського монастиря твоє достойне життя, возрадувались що мають такого подвижника і молитвеника за світ увесь і дякували Господу, а ми також тобі співаємо так: Радуйся, бо ти всім серцем Бога возлюбив; Радуйся, бо ти всією душею Йому послужив; Радуйся, бо ти постничество дивне явив єси; Радуйся, бо ти спокійне мовчання надбав єси; Радуйся, бо ти древнім пустиножителям добре наслідував єси; Радуйся, бо безпереривним бдіням уподібнився ти безплотним; Радуйся, бо світло добрих твоїх діл немеркнучо сіяє; Радуйся, святого смирення сповнений; Радуйся преподобний отче наш Йове, землі Карпатської похвало і молитвениче за нас предивний.

Кондак 6

Проповідю віри православної було твоє життя, достойнохвальний Йове; смиренням, постом і головно безпереривною молитвою Богу угодив єси преподобний, з вдячністю співаючи ангелську пісню: Алилуя.

Ікос 6

Возсіяв єси Божою благодаттю преподобний отче за цілковите зречення волі своєї, защо і прославив тебе Господь дарами Св. Духа і якими на славу Господню потрудився єси. Радуючись такому за тебе Божому просимлу, взиваємо тобі: Радуйся, бо ти наслідував небесному твоєму покровителю, Йову многострадальному; Радуйся, бо подібно йому Бога в серці своїм завсігди ти носив; Радуйся, православного народа старанний заступниче; Радуйся, до Бога і Богородиці неперестанний за нас молитвениче; Радуйся, щедротами Св. Духа мило прикрашений; Радуйся, бо ти бажав всім спастись і до розума істини прийти; Радуйся, насліднику преподобний в досконалім терпінню; Радуйся, подвигів іночеських ревний здійснителю; Радуйся преподобний отче наш Йове, землі Карпатської похвало і молитвениче за нас предивний.

Кондак 7

Великий скарб любови до ближнього здобув єси преподобний отче Йове, бо приходячи до тебе народи щоденно на молитву, утішення духовне і поживу тілесну приймаючи, з вдячністю повертались до своїх домів, Богу співаючи: Алилуя.

Ікос 7

Нового тебе Іоана Кронштадського бачимо угодниче Христів, бо як той був великий молитвеник землі Російської, так і тебе Господь явив в землі Карпатській особливим молитвеником і чудотворцем, щоби зміцнились серця людські в православії. Прославляючи дивного в святих своїх Бога, звертаємось до тебе так: Радуйся, в монашім життю ти старанно подвизався; Радуйся, на ниві Христовій добре потрудився; Радуйся, одно саме потрібне ти шукав; Радуйся, бо очі ума і серця твого на висоту небесну поглядали; Радуйся, отче чадолюбивий і за полонених молитвениче; Радуйся, бо за ближніх твоїх старанно ти потрудився; Радуйся, робітнику винограда Христового; Радуйся, і за нас перед Богом старанний заступнику; Радуйся преподобний отче наш Йове, землі Карпатської похвало і молитвениче за нас предивний.

Кондак 8

Коли з ув’язнення в своє отечество повернувся єси, блаженний, монастир твій з радістю великою прийяв тебе і все братство, одноголосно, вибрало тебе за настоятеля свого і духовного руководителя, щоби одними устами і одним серцем Богу в Святій Тройці співати: Алилуя.

Ікос 8

Всього себе Христу і браттям Троїцької пустині віддався єси, блаженний Йове, являючи їм образ лагідності, смиренності і доброчесності. Благочестиві люди бачачи в тобі доброго пастиря і учителя, з радістю приходили до тебе, утішення і полегшення в скорботах своїх діставали, ради твоїх молитов до Бога. Оспівуючи любов твою до Господа і до ближніх взиваємо тобі так: Радуйся, вогнем Божественної любови старого чоловіка в собі умертвивий; Радуйся, бо в тілі як безтілесний на землі пожив єси; Радуйся, чоловіче небесний і ангеле земний; Радуйся, посудино Божої благодаті сповнений; Радуйся, мудрий до Бога путівнику; Радуйся, заповідів Господніх вірний сповнителю; Радуйся, благодатне джерело зцілення; Радуйся, бо ти виливаєш ріки води живої; Радуйся, преподобний отче наш Йове, землі Карпатської похвало і молитвениче за нас предивний.

Кондак 9

Нові випробування і скорби в твоїм життю зазнав єси всечесний отче, коли святий твій монастир був переслідуваний і закритий а браття розсіяні. Бачачи це в скорботі возніс єси пісню до Бога: Алилуя.

Ікос 9

Ніхто з людей не зможе принести достойні похвали святому твому життю, преподобний отче Йове. Хто – ж може достойно вихваляти тебе за скорботи, гоніння, ув’язнення, блукання твої, які ти зазнав ради Господа: в напоминанню і спасінню ближніх, щоб достойно в вірі Христовій зміцнились. Вдячні будучи добродіючому через тебе Ьогові, оспівуємо тебе так: Радуйся, незбагненне Божого приречення передбачений; Радуйся, благу волю Божу вірним відкрив єси; Радуйся, бо ти спонукав всіх неодмінно сповняти її; Радуйся, бо ти був благодатним учителем для твоїх братів; Радуйся, невтомний ревнителю молитвенного бдіння; Радуйся, внутрішньої безмовності і умної тишини хоронителю; Радуйся, бо своїми подвигами древнім преподобним отцям уподібнився; Радуйся, своїм смиренням, терпінням і лагідністю всі спокуси переміг єси; Радуйся преподобний отче наш Йове, землі Карпатської похвало і молитвениче за нас предивний.

Кондак 10

Спасительний подвиг земного життя твого здійснюючи, бажав єси блаженний, вибрати собі тиху пристань – храм святого великомученика Димитрія Солунського, місце подвигів древніх отців, в селі Мала Уголька, щоби по їхньому прикладу подвизатись і чистим серцем оспівувати завсігди Бога: Алилуя.

Ікос 10

Сильніша стіни кам’яної була любов твоя до Бога і ближнього свого аж до послідніх днів твого життя; протягом многих літ щоденно служив єси Божественну Літургію, перемагаючи тілесну неміч. Прийми же, угодниче Христів від наших люблячих сердець оці піснеспіви: Радуйся, бо ти до посліднього дихання призивав Боже ім’я; Радуйся, до кінця, в послушності Церкви жив єси; Радуйся, бо вірним людям добре послужив єси; Радуйся, за це служіння нев’янучий вінець від Господа дістав єси; Радуйся, блаженство вічне зі святими наслідував єси; Радуйся, з ангелами небесними Престолу Божому предстоїш; Радуйся, за нас грішних неперестанно молитву перед Ним возносиш; Радуйся, за всіх вірних до тебе приходящих посереднику до Бога; Радуйся преподобний отче наш Йове, землі Карпатської похвало і молитвениче за нас предивний.

Кондак 11

Піснеспіви умиленні приносимо Всемилостивому Богові за Його невимовні блага, що дарував нам тебе благодатного аву і богомудрого духовника бо – ж по благословінню твоєму велике множество благочестивих мужів прийняли сан пресвітерський, щоби перед Святим Престолом співати Богові пісню: Алилуя.

Ікос 11

Світлоприємним світильником явив тебе Господь Бог, преподобний Йове, бо не згас єси, але переселився єси від дочасного життя в Царство Небесне в день пам’яті святого рівноапостола княза Володимира, та з ним світлом немеркнучим сіяєш і радість небесну розділяєш. Радіючи твому небесному заступництву за нас співаємо тобі так: Радуйся, угоднику Божий предивний; Радуйся, бо праведною кінчиною скінчився єси; Радуйся, бо і по смерті на небі живеш; Радуйся, старанний слуго, що твориш волю Господа свого; Радуйся, терпінням правди ради в Царстві Небеснім ти оселився; Радуйся, бо ти прилучився до небесної слави; Радуйся, насліднику вічного життя; Радуйся, бо ти блаженство вічне зі святими наслідував;

Радуйся преподобний отче наш Йове, землі Карпатської похвало і молитвениче за нас предивний.

Кондак 12

Благодать і милість вилилась від тебе преподобний отче Йове, в день знайдення чесних твоїх мощей, бо великим запахом наповнились горби і гори обителі Угольської. Ми ж наповнені цією радістю дивному в святих Своїх Господеві із глибини душі співаємо: Алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи Бога, дивного в святих Своїх, що прославив тебе в лику преподобних, ублажаємо боління і труди твої, які на славу Божу зазнав єси, восхваляємо скорби і подвиги твої, які за Христа притерпів, шануємо пастирську лагідність і смирення твоє і оспівуємо тебе такмим похвалами: Радуйся, служителю Христів і вибраниче Божий; Радуйся, пастирю добрий, смиренний і лагідний; Радуйся, до лику преподобних прилучений; Радуйся, твоїм прославленням нас наповнив духовної радості; Радуйся, наставниче предивний, духовних чадів богомудро научав; Радуйся, бо від нині ім’я твоє зі святими прославляється; Радуйся, бо ти сподобився бачити пресвітлий лик Господній; Радуйся, бо в світлостях святих Його сьогодні перебуваєш; Радуйся, преподобний отче наш Йове, землі Карпатської похвало і молитвениче за нас предивний.

Кондак 13

О преславний і предивний угодниче Христів, преподобний і богоносний отче наш Йове! Прийми сьогодні це мале наше моління, з любов’ю тобі принесено і теплим твоїм заступництвом випроси нам у Христа Бога визводення від всіх бід і напастей і допоможи нам стати наслідниками Царства Небесного, та з тобою безупинно співати Богові: Алилуя.

(Цей кондак три рази, а потім ікос 1 і кондак 1)

Прославлення святого Йова Угольського: 18 вересня

 

 

Акафіст св. Паїсію Величковському

Кондак 1

Між святими отцями ти був побідоносний, бо ти в цьому занепалому світі до отцівського обняття древніх благочестивих подвижників нас спрямовуєш, неначе один міст над глибиною невірства. О, браття, не плачте, але веселіться, тому що маємо непохитного наставника. Радуйся, святий Паїсіє, божественний мосте до святих отців!

Ікос 1

Неначе ангел в тілі ти виріс з раннього дитинства, маючи завсігди на устах псалми, а удар серця: божественну службу приносячи Богові, ці похвальні пісні співаємо тобі: Радуйся, ангелів і святих здивування; Радуйся, бо багато було званих, ти був вибраний; Радуйся, бо ти посіяв зі сльозами щоби зібрати у радості; Радуйся, святий Паїсіє, божественний мосте до святих отців!

Кондак 2

Шукаючи пізнати те що перевищує знання, ще з молодості бажав ти прийняти постриг в монашество. Настільке палке було твоє прагнення за Богом, що всі які бачили тебе, або чули про тебе були здивовані ревністю і тишинолюбієм твоїм і всі славили Бога, співаючи: Алилуя!

Ікос 2

В молодості ти прийняв підготовку в місті Києві і научався про цьогосвітні речі, про поганські боги і філозофи, але бажаючи пізнати інший світ, покинув ти всі науки з думкою ввійти в ангелську школу монашества. Цього ради співаємо тобі так: Радуйся, бо з твого роду як один вибраний ти піднявся; Радуйся, бо тільки науку Божу ти бажав вивчати; Радуйся, той що бажав стати монахом усвідомлюючи незнання хвилини смерті; Радуйся, бо ти не бажав тільки мудрості слова; Радуйся, бо ради Правди ти страждав; Радуйся, святий Паїсіє, божественний мосте до святих отців!

Кондак 3

Гарячою ревністю ти схилився до святих отцівських книг, поливаючи і пересаджуючи дбайливо кожне слово в теплій землі серця твого. Покидаючи всіх милих, покидаючи світ, довгочасне паломницьке життя ти почав, шукаючи духовного учителя. Путь свою сльозами ти кропив, завжди Богові співав: Алилуя!

Ікос 3

Проливаючи сльози неначе дорогоцінне миро, молився ти з зламаним серцем незнаючи куди виряджатись, запалилось в твоїй душі бажання паломничити і так відійшов ти з Києва, подорожуючи з засмученим духом неначе убогий чужинець, шукав ти небесної батьківщини. Від Господа одержав ти смиренну думку і праву обміркованість, зате, ми взиваємо до тебе так: Радуйся, паломниче ревності і терпіння; Радуйся, бо ти гірькими сльозами поливав насіння Божої любови; Радуйся, відважиний і непохитний любителю правди; Радуйся, бо тільки в небі ти скінчив відважну твою подоріж; Радуйся, паломниче добротолюбної премудрості; Радуйся, святий Паїсіє, божественний мосте до святих отців!

Кондак 4

Вздовж і впоперек шукав ти крізь монастирі одного отця духовного і одного старика щоби потрудились з тобою і щоби відкрили тобі другий світ, але не знайшов ні одного. Борючись протів бурі сумніву земну подорож продовжував ти завсігди співаючи Богові: Алмлуя!

Ікос 4

Плачучи невтішно матір твоя впала в глибокий смуток довідавшись про твоє бажання померти, по – чернецькому, цьому світові, але ти не вагався і наслідував стародавніх отців ідучи тісною дорогою що веде до неба. Скоро за цим, очі серця твоєї матері були відкриті світлом свтих отців, подібно тому як відкривається одна книга, спрямовуючи навіть її до монашого життя. За це приносимо тобі такі похвали: Радуйся, бо тебе ніякі цьогосвітні окови не могли закувати; Радуйся, бо ти матір твою звільнив від цьогосвітної жахливості; Радуйся, бо ти холодну землю Росії твоїми гарячими молитвами зігрів; Радуйся, бо ти в печі був випробуваний, але явився чітким; Радуйся, посудино постійної молитви; Радуйся, захиснику путів стародавніх отців; Радуйся, святий Паїсіє, божественний мосте до святих отців!

Кондак 5

Возлюбивши Бога, в чистоті, з самого дитинства, о дивний Паїсію, разом з твоїми приятелями, ти поставив непохитну присягу щоб ніколи не проживати в монастирях, в яких панує слава марна, відпочинок і тілесне облегшення, але убогість Христову наслідувати. Відкинув ти отже весь земний натиск і божественною любов’ю сильних ти вдарив на крилах посту і молитви ти вознісся до Сонця правди, взиваючи: Алилуя!

Ікос 5

Душевні твої очі сховок не знали як істиниий учень Христів ненавидів ти все фарисейство і розп’явшись для світу, все земне добро ти відкинув, щоб ступати слідами Владики. Дійшов ти бути преподобний для преподобних, спрямовуючи твоїх учнів шляхом якого ти втопав. Рукою твоєю і нас спрямуй, молимо тебе; нас які осліпленні пристрастями і покалічені лінивством, але які з любов’ю співаємо тобі: Радуйся, душе чиста не осквернена закваскою фарисейською і садукейською; Радуйся, істинний ізраїльтянине, у якому нема лукавства; Радуйся, любителю чернечого нефальсифікованого образа; Радуйся, бо ти знайшов те що з сокрушеним серцем шукав; Радуйся, бо твої скарби і серце були з Богом в небесах; Радуйся, бо ти був зодягнений багатьма весільними одежами і непотрібні тобі були брудні лахміття Марії з пустині; Радуйся, святий Паїсіє, божественний мосте до святих отців!

Кондак 6

До св. Гори Афон дійшовши досліджуючи подвижництво і там поселився єси живучи усамітнено, в недостатках та в муках. Зазнав ти голод, спрагу, хворобу і скорботу, але ніде туга за тісним зв’язком між сином і отцем духовним не була здійснена для тебе. Переміг ти страждання, дияволів і небезпеку смерті, але ніколи не перестав взивати: Алилуя!

Ікос 6

Далеко відкидаючи від себе дияволську обману і перемагаючи всі спокуси, з Божої обітниці відвідав тебе, той що постриг тебе в монашество, – старець Василій, який научив тебе різні види чернецького життя, але відійшовши залишив тебе знову самого. Ми, які є твоїми синами, під мантією, взиваємо тобі так: Радуйся, бо ти страждав тілом щоб перестати грішити; Радуйся, великий доброчинцю гори Афон; Радуйся, бо ти був здивуванням для ангелів і раною для дияволів; Радуйся, подвижнику який з сили в силу йшов; Радуйся, бо в твоїй бідноті охоплював ти світ увесь; Радуйся, святий Паїсіє, божественний мосте до святих отців!

Кондак 7

Коли ти подвизався в святій Горі Афон, бажаючи збагнути тайну від віку заховану, засланий був тобі Богом один співподвижник. Трудився ти разом з ним сповняти, однодушно, заповіди Божі і волю свою стиняючи – один з перед другого – стали ви обидва спадкоємцями істинної Божої любови, взиваючи: Алилуя!

Ікос 7

Маючи повний мир у подвижництві, потрудився ти, палаючи духом і в досконалій смиренності і любові до Бога успіваючи, багато них відвідували тебе, бажаючи стати учнями твоїми, переступаючи свою волю, прийняв ти за своїх, цих дітей, які ставили надію на улюблені твої повчання. Хай помножаться твої сини настільки щоб і нас прийняв ти за своїх, які співаємо тобі так: Радуйся, бо ти своєї волі зрікся , щоб наслідувати волю Божу; Радуйся, спадкоємцю передання Апостолів; Радуйся, відновителю спільножитства; Радуйся, бо ти доклав зусилля щоб Царство Небесне старанням здобути; Радуйся, бо ти засмучене серце любов’ю обіймав; Радуйся, бо ти смиренністю всіх научав; Радуйся, святий Паїсіє, божественний мосте до святих отців!

Кондак 8

Здобуваючи одне стадо учнів, які бажали покинути цей марний світ і думки свої на божественні речі направити, ти був вибраний Богом як пастир цих синів. Ти шукав колись одного отця духовного, тепер ти єси духовний отець, який до неба нас піднімаєш і які взиваємо до Бога: Алилуя!

Ікос 8

Зміцнюючи спільножитство, ти зробив головною ціллю монастиря переписування старих святоотцівських творів. Завсігди шукаючи одну оселю в якій щоб заглиблювався в світі великих святих отців,- пустельножителів, сердечно Бажав ти підготовити для друку монаші рукописи ради будучих Боголюбителів і ради нас, які з покаянням співаємо тобі: Ражуйся, люблячий отче тих які є вигнані і самітні; Радуйся Богозрителю; Радуйся багатострадальнику; Радуйся, бо ти пожертвувався для твоїх чадів; Радуйся, бо ти є новий схід монашого життя; Радуйся, бо ти сльозами твоїми висохле дерево старчества напоював; Радуйся, благий осуде душ яких ти спрямовував до райських воріт; Радуйся, святий Паїсіє, божественний мосте до святих отців!

Кондак 9

Ангелські чини на небесах безперестанно славлять тебе, тому що на стільки за багато їх привів ти до монашого чину що монастир твій невмістимим зробився. Рушив ти до Молдовської землі щоб зробити там солідний монастир, научаючи синів твоїх завсігди, в молитві серця і в смиренності. Настави і нас на путі спасіння, нас які співаємо Богові: Алилуя!

Ікос 9

Наслідуючи муки Христові і слідами стародавніх отців ступаючи був ти побідоносний начальник в духовній боротьбі, маючи молитву за меч і святоотцівські писання за душевні очі, якими тобі було даровано позацьогосвітній зір. За це взиваємо тобі: Радуйся, бо ти наслідував св. Антонія Великого; Радуйся, відбудователю кіновіяльного життя, по дібного временам св. Пахомія Великого; Радуйся, бо ти на півночі Єгипетську Фіваїду відродив; Радуйся, бо в тобі все подвижнецтво християнське знаходилось; Радуйся, утішителю засмучених монахів останніх времен; Радуйся, святий Паїсіє, божественний мосте до святих отців!

Кондак 10

В роках, в яких ти доклав всіх зусиль, вночі і вдень, з пером невтомного переписувача, працюючи над духовним писанням, яке називається «Добротолюбіє», серце твоє знаходило відпочинку в цих духовних науках, що говорили про безперестанну внутрішню молитву, мовчання і невидиму боротьбу. Шануємо твою працю любови і Богові взиваємо: Алилуя!

Ікос 10

Бачачи величність твоїх зусиль і благодать дану тобі Богом, серця наші стають немічними. Як можемо бути спадкоємцями вічного життя поруч тебе, ми які зневажали твої заповіді? Змилуйся над нами впавшими, які жалісно взиваємо до тебе: Радуйся, бо ти перо переписувача в чорнилі смиренності намочував; Радуйся, бо ти слова святоотцівські на таблиці серця написав; Радуйся, бо ти здобув розум святоотцівський; Радуйся, бо ти духовні книги на полях засіяних пшеницею жав; Радуйся, бо ти неначе одна бджола зберачи нектар, солодкі слова стародавніх отців зібрав; Радуйся, збирачу польових квітів добротолюбної премудрості; Радуйся, святий Паїсіє, божественний мосте до святих отців!

Кондак 11

Ласкаві пісні, я хоча недостойний тобі присвячую, бо ж чиє серце не буде співати тобі зворушливо, зі сльозами, почувви про твоє святе життя, бо і душа твоя як розлучилась з тілом після цілого життя, в якім переносила спокійно гіркість не переставала співати: Алилуя!

Ікос 11

Знаючи заздалегідь днину скорішого твого відходу з цього світу, труди твого подвижництва ти не зменшив, але побільшив їх з любови до Бога. Відійшов ти від нас святий наш отче і учителю, з’єднаний будучи з Богом. Ми, твої сини духовні, залишаючись тепер сиротами, не перестаємо співати тобі так: Радуйся, прозорливцю, який наперед бачив коли відійдеш до іншого світу; Радуйся, бо ти жив і помер для одного самого діла; Радуйся, бо видячи твій посивілий волос від патристичної премудрості шануємо тебе; Радуйся, бо ти з Богом з’єднався; Радуйся, бо ти післав учнів сіяти святоотцівського розуму; Радуйся, насіння процвітаюче від стародавньої премудрості; Радуйся, святий Паїсіє, божественний мосте до святих отців!

Кондак 12

Хоча твої солодкі слова не чули, твоє світле обличчя не бачили, залишились нам, як єдині потіхи, в наших скорботах; твоє небесне посередництво і твоя спадщина що ніколи не скінчиться і являється теплим нашим обняттям. Додержуючи й ми непохитно трудолюбиву дію, Богові взиваємо: Алилуя!

Ікос 12

В небесній батьківщині, ти з’єднався назавсігди з твоїми возлюбленними учителями, стародавніми отцями. Знаходишся ти в світі що понад небесами, в світі ангелів і святих, молимо тебе до Христового престолу зближись за спасіння наших душ, а ми тобі співаємо так: Радуйся, бо сліди твої які ведуть до Небесного Царства будемо наслідувати; Радуйся, бо Господь Бог розкрив красоту твоєї молитви; Радуйся, бо ти не з цього світа; Радуйся, оновителю монастирів і натхнення монахів; Радуйся, бо ти розпалив світло старчества, залишаючи живий ланцюг учеників; Радуйся, бо на цій землі будучи, розум і серце твоє були в небі; Радуйся, святий Паїсіє, божественний мосте до святих отців!

Кондак 13

О, всехвальний і всеблаженний отче Паїсіє, прийми нашу цю смиренну молитву, ти який під захистом смиренності піднявся на молитовні висоти ради святоотцівських наук, допоможи і нам які не знаємо трудитись і молитись. Змилуйся над нами, учнями твоїми роз’єднанними, научаючи нас добро любити, звільнивши нас від будучих мук, всіх тих які співаємо Богові: Алилуя! (цей 3 рази)

 

 

Акафіст Прп. Алексію Карпатському

Кондак 1

Вибраний премудрим промислом Божим бути відродителем Святої Православної віри і в сан священомонаха поставлений, в Русі Карпатській ревно подвизався єси в поширенню віри наших предків. Тому ми, пізніші чада твої, від сердечної любови до тебе взиваємо: Радуйся, преподобний отче Алексіє, преславний сповіднику Христів і молитвенику за душі наші.

Ікос 1

Творець ангелського світа і всього видимого вибрав тебе бути проповідником спасительної Православної Віри серед народа нашого, хитрістю латинською полоненого і до Богоугодного Православно – східнього труднішого сповідання призначив тебе від дитячих літ, отче Алексіє, щоб послужити наверненню і спасінню многих. Тому зі сміливістю взиваємо тобі: Радуйся бо від ранньої пори твого життя Тому Єдиному попрацював; Радуйся, бо ти старанною молитвою дух твій зодягнув; Радуйся, бо в юності образ святого життя ти показав; Радуйся, бо вірних своїм благочестям ти возвеселив; Радуйся, бо від молодих літ за це все ти був Богом возлюблений; Радуйся, преподобний отче Алексіє, преславний сповіднику Христів і молитвенику за душі наші.

Кондак 2

Бачивши твого батька на смертельнім ліжку лежачого, тілесні і душевні страждання його полегшав єси, блаженний, старанною молитвою і словом потішав його, давши йому честь по заповідях Господніх. Таким чином і ми тобою научені сповняти заповіди Божі, Творцю неба і землі співаємо: алилуя.

Ікос 2

Розум Богомпросвіщений мавши, зрозумів єси, всехвальний, що найпотрібне над все то благочестя, яким зодягався єси, збагачуючи душу твою, научаючись закону Господнього, тому взиваємо тобі: Радуйся, лагідний насліднику Іісуса; Радуйся, ревний сповнителю заповідей Господніх; Радуйся, смиренний насліднику христів; Радуйся, іночеського рівноангельного життя ревнителю; Радуйся, ревний захиснику благочестя; Радуйся, Православія світлий світильнику; Радуйся, преподобний отче Алексіє, преславний сповіднику Христів і молитвенику за душі наші.

Кондак 3

Силою Вишнього настановлений, стопи твої в Біксадський монастир направив єси до прозорливого старця, ігумена Аркадія, просячи його щоб настановив тебе на путь благочестя. Отримавши, ти, те що шукав, прославив єси Господа, який все налагоджує на добре, похвальною піснею: алилуя.

Ікос 3

Добре бажання мав єси, приблаженний хоронити непорочність твою і з’єднатись з Православною Церквою, потрудитись і подвизатись на спасіння безсмертної своєї душі і душ ближніх твоїх. Тому ублажаємо тебе і промовляємо: Радуйся, вірний наставнику богомудрості; Радуйся, хоронителю душевної і тілесної чистоти; Радуйся, сміливий проповіднику бо ти багатьох навернув до істинної віри; Радуйся, бо словом правди, сильних цього світа викривав; Радуйся, бо за це все многі скорботи потерпів єси; Радуйся, преподобний отче Алексіє, преславний сповіднику Христів і молитвенику за душі наші.

Кондак 4

Буря гонінь і скорбів не порушила душу твою, отче преславний, но в істинності вибраної тобою путі до спасіння себе укріпляв, безперестанку співав єси Богові: алилуя.

Ікос 4

Слухаючи сповідання життя древніх подвижників як Господом наставлені і зміцнені бувши, труди до трудів докладали, їм наслідувати змагався єси, преподобний отче, дні і ночі в молитві пробув і на майбутні подвиги себе приготовляв. Ми же, прекрасне твоє подвижництво, прославляючи, взиваємо тобі так: Радуйся, бо ти многі труди ради істини, подібно Апостолам носив єси; Радуйся, бо зато Апостолом Православія на землі Карпатській достойно був єси названий; Радуйся, отче благосердний, за спасіння многих позмагався; Радуйся, бо не своє, але те що ближнього шукав єси; Радуйся, непохитний стовпе, апостольського Передання; Радуйся, добрий наставнику Христового стада; Радуйся, преподобний отче Алексіє, преславний сповіднику Христів і молитвенику за душі наші.

Кондак 5

Боготекуча зірка супроводжувала іноді мудреців до Богомладенця Христа, що в Вифлеємі народився, привела тебе в город Єрусалим ради поклоніння і молитви. Ти же прославив Бога за цю велику милість, заспівав єси Спасителю нашому: алилуя.

Ікос 5

Бачивши браття Афонського Пантелімонського монастиря твою святу ревність за істину віру, дарували тобі ікону Божої Матері «Акафістную», щоб була тобі і твому народові заступницею і покровительницею у всьому. Тому взиваємо тобі: Радуйся, на Святу Гору Афонську – уділ Божої Матері прийшов єси; Радуйся, браття Пантелі монського монастиря радісно тебе зустрінули; Радуйся, бо там з’єднався єси з Святою Православною Церквою; Радуйся, бо таким чином бажання твого серця сповнилось; Радуйся, бо на благословіння нашої землі ікона Богородиці «Акафістна» браттями Афонськими дарувалась тобі; Радуйся, бо з цією іконою і многими православними речами на своє отечество повернувся; Радуйся, преподобний отче Алексіє, преславний сповіднику Христів і молитвенику за душі наші.

Кондак 6

Проповідником Православної віри і благочестя до кінця земного твого життя був єси, Преподобний, помочі у всьогму від Цариці Небесної безперестанно просив, молячись перед чудотворною її іконою «Акафістную», перед нею же і ми сподобилися заспівати: алилуя.

Ікос 6

Возсіяла особлива благодать Божа в тобі, отче Алексію, по рукоположенню твому в ієромонаха для звершення Таїнств церковних. За це дуже возрадувались люди землі Карпатської, взиваючи тобі: Радуйся, бо ти прийняв Ангелський образ; Радуйся, до небесних сил ти прилічений; Радуйся, бо після прийнятя Ангелського образа, благодаті священства ти сподобився; Радуйся, побожній совершителю Таїнств церковних; Радуйся, приємний предстоятелю Святійшої Трапези; Радуйся, за народ твій посереднику перед Богом безупинний; Радуйся, преподобний отче Алексіє, преславний сповіднику Христів і молитвенику за душі наші.

Кондак 7

Хотівши Приблагий Господь явити в тобі нову посудину благодаті Своєї, післав тебе до багатострадального народа нашого для просвічення і освячення церковними Таїнствами, які старанно завсігди здійснював єси, співаючи Богові: алилуя.

Ікос 7

Нового сповідника показав тебе Господь Бог, коли нечистивий невинного тебе зав’язав і поставив тебе в тюрму. Люди православні бачивши це охоплені були великими скорбами, взиваючи тобі: Радуйся, за віру Христову ланцюги і темничне закриття мужественно потерпів єси; Радуйся, бо святим мученикам наслідував єси; Радуйся, бо сповіданню їхньому наслідував єси; Радуйся, бо терпінням твоїм диявола переміг єси; Радуйся, бо твоєю проповіддю Андрію Первозванному уподібнився єси; Радуйся, святих рівноапостолів Мефодія і Кирила славний насліднику; Радуйся, преподобний отче Алексіє, преславний сповіднику Христів і молитвенику за душі наші.

Кондак 8

Мандрівниство земне славно здійснив єси, отче преподобний, слово істини Христової людям звіщав й до покаяння всіх закликав, щоб покаявшись від своїх гріхів, чистим серцем заспівають Христу Богу: алилуя.

Ікос 8

Увесь сердечною любов’ю до Бога і людей полум’янів, не пожалів єси тілесних і душевних сил твоїх для проповіді слова Божого і відродження Віри Православної в народі нашім. Ми же, благодарні будучи, в смиренності серця взиваємо тобі: Радуйся, преподобний отче Алексіє, світильнику Православія; Радуйся, угоднику Христів, преподобія і правди наповнений; Радуйся, бо ти для відродження Православної віри мав велику ревність; Радуйся, до лику преподобно – сповідників прилучений; Радуйся, пастирю добрий, душу свою за вівці твої положити готовий; Радуйся, паству твою від лютих вовків хоронив єси; Радуйся, преподобний отче Алексіє, преславний сповіднику Христів і молитвенику за душі наші.

Кондак 9

Всілякі скорби і біди потерпів єси від нечестивих, отче багатострадальний, але ніщо не є в силі розлучити тебе від любови Божої. Всі же напасті, потерпівши благодаттю Христовою, безперестанно взивав єси Йому: алилуя.

Ікос 9

Красномовці легкомудрі не можуть розуміти істинності Православної Віри, ні осягнути спасающої сили її, тому що в гордості своїй відпали від Єдиної, Святої, Соборної і Апостольської Церкви. Ми же, чада Божі, научені тобою, отче Алексіє, правдиво вірувати в Св. Тройцю, ублажаємо тебе цими похвалами: Радуйся, Православія світильнику незгасаємий; Радуйся, народа нашого прекрашення; Радуйся, вінцем сповідництва від Христа увінчаний; Радуйся, Церквою Його, славно возвеличений; Радуйся, бо переселився ти від цієї долини сліз в Верхній Єрусалим, в Царство Небесне; Радуйся, бо і тіло твоє нетлінням тут на землі прославилось; Радуйся, преподобний отче Алексіє, преславний сповіднику Христів і молитвенику за душі наші.

 

Кондак 10

Спасти хотівши люди від фальшивої науки і від єрезії, труди апостольські поніс єси, всюди проповідуючи слово Правди Божої і всіх научивши православно співати Богові: алилуя.

Ікос 10

Стіною твердою і непереможною був єси для народа твого, преподобний отче, неперестанно молячись до Господа, щоб поглянув на люди Свої і щоб зміцнив в них Віру Правдиву. Ми же, прославляючи труди і подвиги твої, смиренно взиваємо тобі: Радуйся, тверде зміцнення Православія; Радуйся, світла Євангельського променю; Радуйся, правило віри і благочестя; Радуйся, молитвенику за нас перед Богом неутомний; Радуйся, досконалості християнської прекрасний учителю; Радуйся, в житейських спокусах повсякчасний помічнику; Радуйся, преподобний отче Алексіє, преславний сповіднику Христів і молитвенику за душі наші.

Кондак 11

Перемагається всяке оспівування твоїми звіздоч исленними трудами, отче Алексіє. Хто з земних людей прославить багатотрудне життя твоє, хто возвеличить священні твої подвиги, відмінну смиренність, непрестанну молитву, любов нелицемірну, за які сподобився єси зі всіма які від віку Богу угодили заспівати вічне: алилуя.

Ікос 11

Як світлосяйний світильник явився єси, всеблаженний оте, розганяючи тьму невір’я і озлоблення в нашій країні світлом віри Христової, защо співаємо тобі: Радуйся, славу світську як марність зневажав; Радуйся, нищету духовну ради Христа прийняв; Радуйся, Православія прекрасна квітко; Ражуйся, світлістю своєю темряву наших душ освічуєш; Радуйся, апостольського служіння сопричаснику; Радуйся, ревністю за віру Православну серця наші розпалюєш; Радуйся, преподобний отче Алексіє, преславний сповіднику Христів і молитвенику за душі наші.

Кондак 12

Особлива благодать від Господа далась тобі, коли приблажався до блаженної кінчини земного твого життя, сподобився прийняти Великий Ангельський образ, щоби з небесними ликами заспівав Богу: алилуя.

Ікос 12

Оспівуючи апостольські труди і подвиги твої, ублажаємо блаженну твою кінчину, величаємо твоє прославлення з лицями преподобних сповідників Христових, і стоячи перед многоцілебними мощами твоїми, духовно торжествуємо, бо маємо нового молитвеника і заступника перед Богом, взиваючи тобі так: Радуйся, бо Царство Небесно ти вспадкував; Радуйся, бо ти лицем до лиця славу Божу бачиш; Радуйся, співжителю всім святим; Радуйся, бо разом з ними на небесах молиш Бога за нас грішних; Радуйся, бо нетлінними мощами твоїми на землі являєш удеса; Радуйся, бо благодатну поміч подаєш всім що прибігають до тебе; Радуйся, преподобний отче Алексіє, преславний сповіднику Христів і молитвенику за душі наші.

Кондак 13

О преблаженний, новопрославленний отче Алексіє, проповіднику Православія і наставнику благочестя, прийми від нас грішних і недостойних мале це моління і випроси у всещедрого Бога Церкву Святу зміцнити і від єрезій, розколів і безладу охоронити, нам же всім залишитись в істинній вірі до посліднього подиху, щоб чистим серцем безперестанку співати Спасителеві нашому: алилуя.

 

 

Rugăciune a Sf. Paisie Velicikovski

Mulțumescu-Ți, Doamne Dumnezeul meu, Dătătorule de bine, Cel Preaîndurat, că pentru o mică oarecare bună petrecere ai făgăduit a ne da viața cea veșnică și Împărăția Cerească. Însuți Cela ce m-ai zidit, Însuți Cela ce m-ai făcut, și dai toate cele spre trebuință și viață veșnică, nu pentru puțină vreme, nu pentru o sută sau o mie de ani, ci pentru vecii vecilor, care nu au sfârșit; o, Preaiubite, Doamne al Domnilor, îndreptează-mă pe calea mântuirii; o, Preadulce întru îndulcirile cele mai presus de lume, învață-mă să fac voia Ta; o, Preadorite întru doriri, Cela ce ești dragostea care covârșește toată mintea și tot cugetul: cine Te va iubi după cum se cade și cine se va lipi de Tine cum se cuvine, cu toată inima? O, dragostea Ta cea dumnezeiască, preastrălucitoare; o, dumnezeiasca Ta rază, strălucește mie lumina înțelegerii Tale!

Церковні Часи на Святу Пасху

(читаються весь Світлий тиждень замість ранішніх і вечірніх молитов)

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував. (тричі)

Воскресіння Христове бачивши, поклонімось Святому Господеві Ісусу, Єдиному Безгрішному. Хресту Твоєму поклоняємось, Христе, і Святе Воскресіння Твоє оспівуємо і славимо, бо Ти єси Бог наш, крім Тебе іншого не знаємо, ім’я Твоє призиваємо. Прийдіть, усі вірні, поклонімось Святому Христовому Воскресінню, бо через Хрест прийшла радість усьому світові. Завжди благословляючи Господа, оспівуємо Воскресіння Його, бо, перетерпівши розп’яття, Він смертю смерть переміг. (тричі)

Світання попередивши і знайшовши камін, одвалений од гробу, ті, що були з Марією, від ангела почули: ,,Чому шукаєте серед мертвих, як людину, Того, Хто у світлі вічному перебуває? Погляньте на похоронні пелени, поспішіть і світові звістіть, що воскрес Господь, умертвивши смерть. Він – бо є Син Бога, що спасає рід людський,,.

Хоч і до гробу зійшов Ти, Безсмертний, проте пекельну зруйнував єси силу, й воскрес єси, як Переможець, Христе Боже, жонам – мироносицям звістивши: ,,Радуйтеся,, і Твоїм апостолам мир даруєш, а померлим подаєш воскресіння.

У гробі тілом, у пеклі душею, як Бог, в раю ж з розбійником, і на Престолі був Ти, Христе, з Отцем і Духом, все наповняючи, Неописаний. Слава…

Як життєносець, як кращий від раю і воістину світліший від усякої палати царської, явився, Христе, гріб Твій джерелом нашого воскресіння. І нині

Свята Божественна оселе Всевишнього, радуйся, бо через Тебе, Богородице, дано радість тим, що взивають: ,,Благословенна Ти в жонах, Пренепорочна Владичице!,,

Господи помилуй (40 разів). Слава… і нині… Чеснішу…

Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах, життя дарував. (тричі)

Ceasurile Paștilor

(se citesc în Săptămâna Luminată în locul rugăciunilor de dimineață și de seară)

 

Hristos a înviat din morți cu moartea pe moarte călcând și celor din morminte viață dăruindu-le. (de 3 ori)

Învierea lui Hristos văzând să ne închinăm Sfântului Domn Iisus, Unuia Celui fără de păcat. Crucii Tale ne închinăm Hristoase și Sfântă Învierea Ta o lăudăm și o mărim, că Tu ești Dumnezeul nostru, afară de Tine pe altul nu știm, numele Tău numim. Veniți toți credincioșii să ne închinăm Sfintei Învierii lui Hristos; că iată a venit prin Cruce bucurie la toată lumea. Totdeauna binecuvântând pe Domnul, lăudăm Învierea Lui, că răstignire răbdând pentru noi, cu moartea pe moarte a călcat. (de 3 ori)

Venit-au mai înainte de dimineață, cele ce au fost cu Maria, și aflând piatra răsturnată de pe Mormânt, auzit-au de la Înger : Pe Cel ce este în Lumina cea pururea fiitoare, cu morții pentru ce-L căutați, ca pe un mort? Vedeți înfășurăturile cele de îngropare, alergați și lumii propovăduiți, că a înviat Domnul, omorând moartea, că este Fiul lui Dumnezeu, Cel Ce a mântuit neamul omenesc.

De Te-ai și pogorât în mormânt, Cel ce ești fără de moarte, dar puterea iadului ai zdrobit, și ai înviat ca un biruitor Hristoase Dumnezeule, zicând femeilor mironosițe: “bucurați-vă” și Apostolilor Tăi: “pace” dăruindu-le, Cel Ce ai dat celor căzuți ridicare.

În Mormânt cu Trupul, în iad cu sufletul ca un Dumnezeu, în Rai cu tâlharul și pe Scaun ai fost Hristoase, cu Tatăl și cu Duhul, toate umplându-le, Cel ce ești de necuprins.

Slava Tatălui și Fiului și Sfântului Duh

Ca un purtător de viață, ca un mai înfrumusețat decât Raiul, cu adevărat și decât toată cămara împărătească mai luminat s-a arătat, Hristoase, Mormântul Tău, Izvorul Învierii noastre.

 

Și acum Și pururea Și în vecii vecilor. Amin.

Ceea ce ești Locaș sfințit Dumnezeiesc al Celui Prea Înalt, bucură-te; că prin tine s-a dat bucuria, Născătoare de Dumnezeu, celor ce strigăm : Binecuvântată ești tu între femei, Stăpână, ceea ce ești cu totul fără prihană.

Doamne miluiește ( de 40 de ori )

Slavă Tatălui și Fiului și Sfântului Duh. Și acum și pururea și în vecii vecilor. Amin.

Ceea ce ești mai cinstită decât Heruvimii și mai mărită fără de asemănare decât Serafimii, care fără stricăciune pe Dumnezeu-Cuvântul L-ai născut, pe tine cea cu adevărat Născătoare de Dumnezeu te mărim.

Hristos a înviat din morți cu moartea pe moarte călcând și celor din morminte viață dăruindu-le. (de 3 ori)

 

Rugăciunea Sfântului Efrem Sirul

„Doamne şi Stăpânul vieţii mele, duhul trândăviei, al grijii de multe, al iubirii de stăpânire şi al grăirii în deşert nu mi-l da mie.

Iar duhul curăţiei, al gândului smerit, al răbdării şi al dragostei, dăruieşte-l mie, robului Tău.

Aşa Doamne, Împărate, dăruieşte-mi ca să-mi văd greşalele mele şi să nu osândesc pe fratele meu, că binecuvântat eşti în vecii vecilor. Amin”.

Молитва св. Єфрема

Господи і Владико життя мого, дух лінивства, безнадійності, владолюбства і пустослів’я віджени від мене.

Духа ж честости, смиренномудрія, терпіння і любови даруй мені, недостойному рабові твоєму (рабі твоїй).

Так, Господи Царю, дай мені бачити мої прогрішення і не осуджувати брата мого, бо ти благословен єси на віки віків. Амінь.

 

 
%d bloggers like this: